Hajlítás:
A kép elkészítéséhez szükség van egy megfelelő "tervrajzra", ami úgy van megrajzolva, hogy drótból kihajlítható legyen. Itt arra gondolok, hogy pl. egy szál egyenes lapos drót nem képes megállni a lemezen és kitámasztani sem érdemes. Minden egyes elemet úgy kell kihajlítani, hogy a drótszál stabilan álljon magában, minimum egy kis ívnek kell lennie benne, hogy megfelelően támaszkodjon.
Ez a kép megrendelésre készült 60. szülinapra, egy fotót kaptam hozzá kiindulási alapul, azt rajzoltam át.
Az elemeket a beégetésig nem rögzíti semmi az alaphoz, munka közben óvatosan kell vele bánni. Egy kis lökéstől is könnyen elmozdulnak a szálak a helyükről.
Égetés:
Az égetés 850 celsius fokon történik és kb. 2-3 percig tart. A képet egy villa segítségével helyezem rá a kemencében lévő tüskés tartóra (egy samott lap amibe szögeket raktam). Ez egy izgalmas része a folyamatnak mert nagyon óvatosan kell egyensúlyozni. Ha a kemencébe rakáskor elmozdulnak a szálak és úgy égnek bele az alapba, akkor mehet az egész a kukába.
Az égetés során a festék réteg megolvad és így stabilan rögzíti a belesüllyedt drótszálakat.
Égetéskor a drótokon egy vékony fekete oxidált réteg keletkezik, ezt kb. 20 perces ecetes-sós fürdő után egy fogkefe segítségével könnyen el lehet távolítani.
Ezen a képen jól látszik, hogy a drót szépen beleégett az alapozó festékbe, ezekbe a kis rekeszekbe kerülnek a színes zománc frittek.